Żadna impreza nie obejdzie się bez naczyń, w tym także rurek jednorazowych. Sok, woda, koktajl czy kawa nie smakuje tak dobrze, jak wypita z jednorazowej słomki. Rurki jednorazowe są także stale używane zarówno w barach, restauracjach jak i domówkach. Podczas organizowania imprezy dla dziecka, domowego grilla, spotkania rodzinnego czy innej okazji do świętowania oczywisty jest fakt, że dbamy o każdy, nawet najmniejszy detal. Talerze, sztućce, ozdoby a także rurki do picia mają ogromny wpływ na całą aranżację. Z tego powodu warto jest odpowiednio przemyśleć w jakim stylu chcielibyśmy udekorować stół i wybrać takie produkty, które najbardziej będą odpowiadały naszym potrzebom. W tym artykule podpowiemy Ci, jaki rodzaj słomek jednorazowych jest najlepszy i jakie są ich główne zalety.

Jaki rodzaj słomek do picia napojów wybrać? Słomki papierowe czy słomki plastikowe?

Słomki jednorazowe, które obecnie dostępne są na rynku występują w różnych wzorach i kolorach. Mogą być zarówno jednolite, ale także ozdobione parasolką, flamingiem, nadrukiem w paski bądź kropki. Oprócz tego słomki do picia napojów dzielą się na te, które wykonane są z papieru i z plastiku. Słomki papierowe składają się jak sama nazwa na to wskazuje z papieru oraz bezpiecznego kleju, przez co są biodegradowalne i ulegają rozkładowi. Wyrzucając słomki papierowe nie musimy obawiać się, że szkodzimy naszej planecie. Można bez żadnego problemu stosować je do picia zimnych napoi, które z pewnością są obecne na każdym przyjęciu, ale również w domu. Papierowe słomki są o wiele bardziej estetyczne niż te, wykonane z plastiku, posiadają mnóstwo wzorów i kolorów, przez co nadają się perfekcyjnie na przyjęcia dla dorosłych, ale i dla dzieci. Rurki papierowe najlepiej sprawdzają się podczas imprez urodzinowych najmłodszych członków rodziny, ponieważ są miękkie i w żaden sposób nie podrażniają podniebienia. Są one bezpieczne i żaden maluch nie uszkodzi sobie przypadkowo oka czy dziąsła. W przypadku słomek plastikowych jest to najpopularniejszy rodzaj rurek do picia, który bardzo często stosowany jest w barach i restauracjach. Mimo tego, że coraz częściej odchodzi się od plastikowych rurek, to jednak są one jeszcze spotykane w wielu miejscach. Obecnie na rynku dostępne są papierowe i metalowe alternatywy, których kiedyś nie było, przez co rurki plastikowe były powszechnie stosowane. Jeżeli chodzi o słomki, warto wymienić też rurki metalowe, które są przeznaczone do wielorazowego użytku – wystarczy je umyć jak klasyczne sztućce i sięgać po nie w dowolnym momencie bez obawy, że w jakikolwiek sposób ulegną zniszczeniu.

Zalety stosowania słomek papierowych

Słomki papierowe to niesamowicie ekologiczne rozwiązanie, ponieważ ulegają one biodegradacji. Potrzebują o wiele mniej czasu na rozkład niż słomki plastikowe, które rozkładają się latami. Słomki papierowe są stosunkowo niedrogie, a profesjonalne hurtownie, takie jak nasza posiadają ogromny wybór tanich słomek jednorazowych, które sprzedawane są w większych ilościach. Takim sposobem nie tylko dbasz o naszą planetę, ale także kupujesz produkt, który jest najbardziej korzystny cenowo. Dodatkowo słomki papierowe do picia napoi są niesamowicie estetyczne i występują w wielu wzorach i kolorach, dlatego można dowolnie dobrać je do tematu przewodniego imprezy, bądź własnych preferencji i pić przepyszne koktajle, drinki czy soki z pięknych, ekologicznych rurek. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na słomki jednorazowe z palmą, ananasem, w kropki, paski czy jednokolorowe, to możesz mieć pewność, że w pełni spełnią swoje zadanie i sprawią, że każdy napój będzie smakować wspaniale!