Aranżacja ogrodu pełni bardzo ważną rolę. Dopełnia estetykę posesji. Warto zauważyć, że w pięknie urządzonym ogrodzie lepiej się wypoczywa po ciężkim dniu w pracy, ale też milej spędza czas z przyjaciółmi podczas garden party. W stylowo urządzonym ogrodzie nie może zabraknąć fontanny ogrodowej z obiegiem zamkniętym wody. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej. 

Fontanny ogrodowe z obiegiem zamkniętym wody - jak działają?

Fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym wody stanowi obowiązkowe wyposażenie ogrodu i to niezależnie od jego wielkości. Rzeczywiście jest piękną dekoracją. Zwróćcie jeszcze uwagę na szum wody i delikatny plusk, który sprzyja relaksowi. Jej działanie jest bardzo proste. W tym przypadku woda krąży w obiegu zamkniętym, co oznacza, że jest wypychana ze zbiornika za pomocą specjalnej pompy. W kolejnym etapie spływa po czaszy fontanny i znowu wpada do zbiornika, a następnie ponownie pompowana jest do góry. Takie rozwiązanie zapewnia niskie zużycie wody, a więc same koszty nie są duże. Jednocześnie fontanna działa niczym swoista klimatyzacja w upalne dni. Otóż doskonale nawilża powietrze wokół, a przy tym staje się niezwykle komfortowym miejscem wypoczynku w bardzo ciepłe, upalne dni.

Ożyw przestrzeń i postaw na stylową fontannę

Urządzając ogród warto zastanowić się nad umieszczeniem w nim właśnie fontanny. Dzięki takiemu rozwiązaniu wprowadzicie do przestrzeni ogrodowej więcej elegancji oraz stylu. Pamiętajcie również, że woda jest żywiołem, dzięki któremu można się zrelaksować czy wyciszyć. Nowoczesne fontanny ogrodowe nie tylko zachwycają swoją estetyką, ale też są bezobsługowe i łatwe w montażu. Szum wody i jej spływanie po czaszy pozwala cieszyć się urokami natury we własnym ogrodzie. Fontannę możecie umieścić w samym centrum ogrodu, ale też na tarasie, w pobliżu mebli ogrodowych czy nawet grilla. Fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym zachwyca swoją funkcjonalnością, gdyż woda jest pobierana ze zbiornika wodnego, którym może być np. oczko wodne. Nie ma konieczności budowania specjalnej niecki, by doprowadzić wodę. Zwróćcie jeszcze uwagę na fakt, że taka fontanna będzie środowiskiem dla rozwoju roślin. Dzięki niej zyska się zdrowy i przyjazny mikroklimat. Z fontanny mogą też korzystać ptaki czy owady i w ten sposób zyskacie swoisty sielski klimat ekologicznego ogrodu. Na tym zalety fontanny ogrodowej się nie kończą. Otóż model z zamkniętym obiegiem wody zmniejsza jej utratę. Woda dzięki temu, że jest w ruchu pozostaje zdecydowanie dłużej czysta i nie trzeba przy tym obawiać się o jej zielenienie.

Łatwy montaż, z którym poradzisz sobie samodzielnie

Fontanna z zamkniętym obiegiem wody jest bardzo prosta w montażu. Na samym początku należy wyrównać położenie fontanny. Do tego celu możecie wykorzystać poziomicę. Warto też usunąć z ziemi wszelkiego rodzaju gałązki, kamyczki. W następnym etapie podłączamy już pompę do fontanny. Należy jeszcze wypełnić zbiornik odpowiednią ilością wody, przy czym należy tutaj pamiętać, że pompa musi być całkowicie zanurzona, gdyż dzięki temu będzie efektywnie pracować i nie dojdzie do jej uszkodzenia. Na samym końcu pompę podłączamy do gniazda elektrycznego. Najlepiej wybierać fontanny, które wyposażone są w nowoczesne pompy. Najlepiej wybierać fontanny, które posiadają wysokiej jakości pompy. Dzięki temu uniknie się awaryjności i konieczności częstego serwisowania. Zasadniczo taka fontanna działa bezobsługowo, przy czym należy poziom wody sprawdzać codziennie. Dla jeszcze większej wygody użytkowania fontanny ogrodowe z obiegiem zamkniętym wody wyposażone są w funkcję regulowania, co oznacza, że strumień wody można regulować i to z poziomu pompy.

Stylowe, efektowne i piękne - dobierz fontannę z zamkniętym obiegiem wody do swojego ogrodu

Stylowa fontanna z zamkniętym obiegiem wody odmieni nawet nieciekawy ogród i sprawi, że nabierze on nietuzinkowego charakteru. Można zdecydować się na fontanny ogrodowe okrągłe, które swoją estetyką przypominają kosze wiklinowe. Świetnie sprawdzą się do ogrodu w stylu boho lub skandynawskim i skomponują się z technorattanowymi meblami. Dzięki funkcji LED można zyskać dodatkowe oświetlenie, co będzie pięknie się prezentować po zmroku. Na uwagę zasługuje też fontanna ogrodowa solarna, którą umieszcza się w zbiorniku wodnym. Jeśli zatem macie w swoim ogrodzie oczko wodne, będzie to dla Was idealny wybór. Fontanna kula granitowa to kolejny model fontanny zasługujący na uwagę. Świetnie sprawdzi się w minimalistycznym ogrodzie w stylu japońskim. Dobrze będzie się prezentować w skalnym ogródku pośród ozdobnych głazów granitowych. Jeżeli interesują Was wschodnie filozofie życia, to doskonałym wyborem będzie fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym wody z wizerunkiem Buddy. W ten sposób stworzycie przestrzeń, w której jeszcze bardziej się zrelaksujecie i możecie w niej uprawiać jogę czy medytować.

Dla miłośników stylu industrialnego możemy polecić fontannę ogrodową betonową bądź modułową. Dzięki swojemu prostopadłościennemu kształtowi dobrze będzie komponować się w ogrodzie z formowanymi iglakami. Możecie również postawić na klasykę, czyli wybrać fontannę kamienną, która będzie pięknie się prezentować umieszczona obok bambusowych mebli ogrodowych. Dostępne są także inne warianty, np. fontanna w formie traktora czy psa, a nawet latarni. Jeżeli marzy Wam się ogród w stylu rzymskim czy też antycznym, to nie może w nim zabraknąć fontanny z misą zdobioną ornamentem. Jeżeli inspiruje Was styl grecki, to wybierzcie fontannę w kolumnowym kształcie ze zdobieniami inspirowanymi obeliskami czy Łukiem Triumfalnym. Miłośnicy high-tech również znajdą coś dla siebie, może być to okrągła, eliptyczna fontanna LED w kolorze jasnoszarym. Dla wielbicieli stylu glamour najlepszym wyborem będzie fontanna w smukłym, owalnym kształcie.

Fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym wody to kwintesencja stylu i klasy. Jeżeli szukacie najwyższej jakości modeli, które zachwycają estetyką, ale też niezawodnością, to sprawdźcie ofertę na Nasze fontanny ogrodowe.