Ślub to wyjątkowe wydarzenie. Organizowanie ślubu jak i wesela wcale nie jest łatwym zadaniem, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Trzeba wybrać datę, miejsce, dopełnić wszystkich formalności, wybrać odpowiednie dekoracje ślubne, zadbać o jedzenie, muzykę, dobrą zabawę na weselu i o to, aby żadnemu z przybyłych na przyjęcie gości niczego nie brakowało. Warto zadbać o odpowiednią oprawę tego niesamowicie ważnego dnia. Zarówno w domu, w kościele i oczywiście na sali mogą królować modne dekoracje na ślub. Powinny one komponować się z wybraną stylistyką oraz oczywiście odpowiadać potrzebom Państwa Młodych. Dekoracje weselne nie muszą być drogie, aby robiły niesamowite wrażenie. Ten poradnik pokaże Ci, że dekoracje ślubne mogą być kupione tanim, co nie znaczy gorszym kosztem.

 

1. Zaproszenia ślubne 

Zaproszenia ślubne to jeden z pierwszych kroków przy planowaniu wesela. To właśnie zaproszenie na ślub będzie zapowiedzią tej niesamowicie wyjątkowej uroczystości. Już na etapie wręczania może wprowadzić waszych gości w klimat i atmosferę planowanego przyjęcia. W swoim asortymencie posiadamy wiele wzorów zaproszeń na ślub, dlatego bez najmniejszego problemu wybierzesz tanie zaproszenia ślubne pasujące do Twojego stylu.

 

2. Poduszki i pudełka na obrączki

 

Przygotowując swój ślub oraz wesele nie można zapomnieć o takich szczegółach, jak wszelkie akcesoria ślubne. Poduszki i pudełka na obrączki, w których umieścisz obrączki to niezbędny element, który świetnie sprawdzi się jako dekoracja kościoła. Jak wiemy, obrączki są symbolem małżeństwa, a ich wzajemne założenie na palce to punkt kulminacyjny całej uroczystości. Mając to na uwadze, podanie obrączek powinno się odbyć z maksymalną celebracją oraz szacunkiem.

 

3. Winietki i podstawki na stół

 

Na weselnych stołach coraz częściej pojawiają się winietki ślubne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla obsługi i samych gości – to właśnie dzięki nim unikniemy stresu związanego z niepoprawnym zajmowaniem miejsc. Winietki ślubne to nie tylko praktyczny dodatek, ale również jeden z ważnych elementów dekoracji stołu weselnego. Właśnie dlatego wybierając wzór, powinniśmy kierować się stylistyką i motywem przewodnim przyjęcia oraz wyglądem pozostałych dekoracji. Piękne podstawki na winietki to także jeden z ważniejszych elementów stołu weselnego. Oprócz tego, że utrzymują etykietki z danymi gości, pozwalają zachować porządek na uroczystości, oraz niezwykle się prezentują. Dzięki różnym kształtom, materiałom oraz kolorom fantastycznie będą pasować do wybranej dekoracji stołu ślubnego.

 

 

4. Ozdoby na tort ślubny

 

Figurki ślubne na tort to genialna dekoracja ślubu oraz wesela. Ozdoby na tort na ślub są romantyczne, zabawne bądź eleganckie. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujesz. Oprócz pary młodej na tort świetnym pomysłem na dekorację ciasta weselnego są toppery na tort weselny. Zarówno topper jak i figurka ślubna sprawi, że ta smakowita atrakcja nabierze charakteru i będzie zachwycać nie tylko smakiem, ale również swoim wyglądem.

4. Dekoracje na samochód ślubny

W tym dniu auto, którym para pojedzie do ślubu powinno być przepięknie udekorowane. Efektownie ustrojony samochód to akcent, bez którego jest trudno wyobrazić sobie ślub. Samochód ślubny wcale nie musi być limuzyną, aby prezentował się tego dnia wyjątkowo. Wystarczy odrobina fantazji, aby swoje auto odmienić nie do poznania!