Maj to miesiąc pierwszej Komunii Świętej. Jest to wydarzenie ważne w życiu nie tylko każdego dziecka, ale i rodzica. Pierwsza Komunia Święta to spory stres dla rodziców, którym zależy na tym, aby ten dzień był wprost idealny. W tym artykule podpowiadamy co zrobić, aby komunia 2022 przebiegła od samego początku po Twojej myśli. Zaczynając od dodatków komunijnych po zaproszenia na komunię, prezenty komunijne czy pamiątki pierwszej Komunii Świętej.


Spis treści:

  1. Zaproszenia komunijne
  2. Komunia 2022 – dekoracje komunijne w modnym stylu
  3. Jak udekorować stół komunijny?

Zaproszenia komunijne


Przygotowania do Komunii Świętej zaczynają się nawet kilka tygodni wcześniej. Każdy szczegół tego niesamowicie ważnego dnia musi być dopracowany pod względem logistycznym jak i estetycznym. Udana komunia 2022 wymaga dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Ważne są wszystkie elementy, zaczynając od zaproszenia na komunię. Co powinny zawierać zaproszenia na komunię? Przede wszystkim najważniejsze rzeczy takie jak imię i nazwisko dziecka, w imieniu którego wysyłane jest zaproszenie, datę i miejsce uroczystości, a także godzinę rozpoczęcia uroczystości. W zaproszeniu komunijnym warto również wskazać, gdzie po części oficjalnej odbędzie się dalsza część spotkania, czyli uroczysty obiad.

 

Komunia 2022 – dekoracje komunijne w modnym stylu


Komunia Święta to ważna uroczystość w życiu dziecka oraz jego rodziców. Przyjęcia komunijne chętnie organizowane są zarówno w restauracjach jak i w domach – warto więc zadbać o odpowiedni wystrój. Komunijne trendy zmieniają się co sezon, ale zazwyczaj zachowana jest jasna kolorystyka i panuje minimalizm.


Balony komunijne


Odpowiednie dekoracje komunijne nie mogą być tylko ładne, ale również muszą pasować do charakteru przyjęcia. Organizując komunię nie można przesadzić z dodatkami, ponieważ jest to uroczystość, która rozgrywa się na gruncie duchowym i religijnym. Dekoracje komunijne zachowane w dobrym stylu z pewnością zachwycą gości swoją prostotą. Balony komunijne to najprostszy i niesamowicie uniwersalne rozwiązanie podczas dekoracji Sali komunijnej czy sesji zdjęciowej. Najczęściej wybieranym motywem są balony komunijne z nadrukiem kielicha z hostią i biało-złote balony komunijne.

 

 

Figurki komunijne


Figurki komunijne bez problemu można umieścić między talerzami jak również na torcie. Jest to genialna dekoracja jak i pamiątka, ponieważ są one niesamowicie trwałe. Obecnie figurki dostępne są w różnych postaciach – nasz sklep oferuje takie produkty jak: figurka komunijna dziewczynka, figurka komunijna chłopiec oraz figurki aniołki komunijne.

 

 

 

Jak udekorować stół komunijny?


Stół komunijny to bez wątpienia najważniejszy element każdego przyjęcia. Niezależnie od tego, czy jest ono wyprawiane na sali, czy w domu, to musi się on prezentować nienagannie. Dekoracje na stół komunijny potrafią genialnie odmienić wnętrze i sprawić, że przyjęcie nabierze jeszcze bardziej podniosły charakter. Stół komunijny z pewnością będzie przyciągał uwagę pięknym, białym obrusem, zastawą oraz szeregiem dekoracji komunijnych, które ozdobią poszczególne elementy. Nie może zabraknąć świec komunijnych, serwetek komunijnych, kwiatów, a także ozdób, takich jak topper komunijny czy pikker, który pojawi się na postawionych słodkościach.

 

Serwetki komunijne


Serwetki komunijne to bardzo ważna część zastawy stołowej dla przybyłych gości. Jest to również bardzo praktyczna dekoracja, która pozwala na pozbycie się resztek jedzenia z ubrania. Pięknie złożone serwetki komunijne z pewnością zachwycą każdego, kto tylko je zobaczy! Obecnie najpopularniejsze są serwetki komunijne z motywem IHS, które idealnie pasują na Pierwszą Komunię Świętą zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Złoty lub srebrny napis z ornamentami na białym tle to niezastąpiona dekoracja każdego stołu komunijnego.

 

 

 

 

 

 

Powyżej przedstawiona jest aranżacja stołu komunijnego, która została wykonana proponowanymi przez nasz sklep dekoracjami. Całość jest niesamowicie spójna i podkreśla podniosły charakter tego ważnego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Do aranżacji wykorzystaliśmy między innymi: