Dla każdego rodzica i jego dziecka chrzest jest wyjątkowo ważną i rodzinną okazją, do której przygotowania dokładamy wszelkich starań. Nie ma zatem niczego niebywałego w tym, że kunsztownie dobieramy wszystkie dekoracje, detale, menu oraz stylizacje tak, by na imprezie wypaść najlepiej, jak tylko potrafimy. Impreza z okazji chrztu świętego to nie tylko ważny moment wstąpienia dziecka do kościoła katolickiego, ale również dzień, w którym spotkamy się z całą najbliższą rodziną, by pokazać maluszka. W jaki sposób udekorować stół na chrzest, by sprostać ważnemu zadaniu? Sprawdź dekoracje na chrzest dla chłopca i dekoracje na chrzest dla dziewczynki.

Dekoracje na chrzest - najważniejsze informacje!

Organizując imprezę z okazji chrztu dziecka stajemy przed sporym i trudnym wyzwaniem. Liczba zadań do spełnienia nie rzadko nas przytłacza, a wybór wszystkich dekoracji okazuje się trudniejszy, niż myśleliśmy. Wszystko za sprawą nie tylko ilości dostępnych detali, ale i wymagań, które stawiamy przed każdą tego typu imprezą rodzinną.

Chrzest dziecka jest ważnym wydarzeniem, a dekoracje przygotowane z okazji tego święta nie mogą być ani banalne, ani przypadkowe. Elegancja połączona z nowoczesnością i klasą pozwoli zachować umiar i subtelność, na którą zasługują nasze małe pociechy.

A zatem, o czym pamiętać dobierając dekoracje na chrzest chłopca lub dziewczynki? Przede wszystkim o wspólnym motywie, który powieli się na wszystkich dobranych elementach zestawu. Serwetki na chrzest oraz bieżnik na stół na chrzest mogą być wykonane w kolorze białym, który kojarzy się z niewinnością dziecka i delikatnością. Biały kolor jest także dedykowany wszystkim ważnym rodzinnym uroczystością, dlatego nie może go zabraknąć również na imprezie o takim charakterze.

Kolor biały może być połączony ze srebrnym, złotym, jak również zielenią, burgundem, czy różem lub błękitem. To kilka przykładowych i najbardziej popularnych kolorów z dekoracji na chrzest dziewczynki, czy chłopca. Twój wybór powinien odzwierciedlać Twoje indywidualnie narzucone preferencje.

Dekoracje na chrzest chłopca - to jest ważne!

Przygotowując imprezę z okazji chrztu świętego chłopca często sięgamy po dekoracje utrzymane w kolorze niebieskim. I choć nie ma takiego obowiązku to właśnie ten kolor najlepiej ukazuje to, że impreza będzie dedykowana chłopcu.

Niebieskie mogą być balony z helem lub serwetki na chrzest, jak również winietki, czy też toppery do ciasta.

Każda z takich drobnych dekoracji dedykowana uroczystości chrztu świętego, w połączeniu ze złotem nada imprezie eleganckiego charakteru.

W każdego typu dekoracjach na chrzest chłopca liczy się indywidualizm i kunszt, dlatego nie pomijaj przy ich tworzeniu własnych upodobań i preferencji.

Dekoracje na chrzest dziewczynki - o tym też warto pamiętać!

Jeśli organizujesz chrzest święty dla dziewczynki to sen z powiek powinien Ci zabierać nie tylko temat pięknej sukienki, ale również tego, jak zaprezentuje się sala w restauracji lub salon w domu. Ważne, by przy okazji dekorowania takich pomieszczeń pamiętać o zakupie świeżych kwiatów, jak również innych cudownych akcentów w kolorze różowym.

Dekoracje na chrzest dziewczynki powinny być tożsame z jej delikatnością i ucieleśnieniem dziewczęcej natury. Postaraj się zatem, by wszystkie dobierane akcenty były wyrazem ponadczasowej elegancji. 

Pamiętaj, że chrzest święty dziecka jest tak samo ważną imprezą, jak komunia lub bierzmowanie. Dobierz zatem dekoracje z największą drobiazgowością pamiętając o odpowiednim bieżniku, serwecie, serwetkach, czy winietkach. Nie zapomnij wreszcie również o topperach, czy też świeżych kwiatach, a impreza na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.