Nie tylko wnętrze domu zasługuje na świąteczne ozdoby. Dekorowanie na zewnątrz domu na święta Bożego Narodzenia to doskonały sposób, aby podzielić się duchem Bożego Narodzenia z całym światem i wprowadzić wyjątkową atmosferę świąt na ulicę. W tym artykule odkryjemy kreatywne pomysły i inspiracje na to, jak udekorować dom na zewnątrz, abyście mogli cieszyć się magią Bożego Narodzenia już od pierwszego spojrzenia na Waszą posesję. Bez względu na to, czy jesteście miłośnikami tradycyjnych dekoracji , czy raczej pragniecie czegoś nietypowego i nowoczesnego , znajdziecie tutaj pomysły, które pozwolą Wam stworzyć niesamowitą scenerię świąteczną, która wprawi Waszych sąsiadów w zachwyt.

Gdzie umieścić kolorowe girlandy?

Zadbaj o wystrój domu na zewnątrz przygotowując kolorowe łańcuchy. Ozdobienie ogrodu łańcuchami na choinkę na Boże Narodzenie to łatwe ozdoby świąteczne, aby stworzyć niesamowitą atmosferę świąteczną na zewnątrz. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić:

  • Girlandy na ogrodzenie: Jeśli macie ogrodzenie wokół posesji, to jest to idealne miejsce do zawieszenia girland. Możecie wybrać tradycyjne zielone girlandy, które będą wyglądać jak gałązki choinkowe, lub te z dodatkowymi ozdobami, takie jak ozdobne kule, szyszki, czy kokardki.
  • Girlandy na balustradę: Jeżeli macie balustradę na werandzie lub tarasie, wybierz złoty gęsty łańcuch . To będzie wyglądać wyjątkowo efektownie i wprowadzi świąteczny klimat na zewnątrz.
  • Girlandy na drzewach: Jeśli w Waszym ogrodzie rosną drzewa, zawieście na nich girlandy. To dodatkowo podkreśli naturalny urok otoczenia. Możecie również dodać ozdobne ptaki lub renifery, aby nadać girlandom jeszcze bardziej świątecznego charakteru.

Jak ozdobić dom światełkami? Magia światła.

Ozdobienie domu na zewnątrz na Boże Narodzenie może być wyjątkowym doświadczeniem, które przyciągnie uwagę sąsiadów i dodatkowo podkreśli ducha świąt. Oto kilka oryginalnych pomysłów na oświetlenie zewnętrzne:

  • Świetliste kontury: Wykorzystaj lampki świąteczne, by umieścić je na konturach domu: wzdłuż krawędzi dachu, okien i ścian domu. Stworzy to świetlne kontury, które podkreślą kształt całego domu. Możesz je zakupić w różnych kształtach, takich jak gwiazdy, choinki, renifery czy dzwoneczki. Lampki LED będą energooszczędne i efektowne.
  • Lampki na drzewach: Na krzewach możesz ułożyć lampki w spiralę, a na drzewach możesz zacząć wieszać je już od dołu pnia, następnie umieszczając lampki po kształtach gałęzi. To piękne i nastrojowe dekoracje świąteczne.
  • Świąteczne iluminacje w projektorze: Ozdobienie domu na Boże Narodzenie za pomocą projektora, który wyświetla światła i wzory świąteczne na fasadzie budynku, to świetny sposób na stworzenie magicznej atmosfery świątecznej. Wybierz odpowiedni projektor, zlokalizuj miejsce jego umieszczenia, uruchom projektor i ciesz się efektem. Możesz nawet wybrać projektor LED z muzyką !
  • Kurtyny i siatki LED: To wspaniały pomysł, by ozdobić dom zawieszając kurtyny lampek z dachu.
  • Wiszące dekoracje LED: Takie wiązki lampek z delikatnym światłem będą pięknie wyglądały wisząc na tarasie lub balkonie.

W jaki sposób udekorować drzewa w ogrodzie? Dekoracje wiszące.

Ozdabianie drzewa w ogrodzie na Boże Narodzenie to wspaniały pomysł na stworzenie magicznej atmosfery na zewnątrz domu. Wybierz bombki na choinkę i duże zawieszki przeznaczone do użytku na zewnątrz , aby wytrzymały warunki atmosferyczne. Kolory mogą być tradycyjne, jak czerwony, zielony czy złoty, ale także nietypowe i jasne odcienie wprowadzą odrobinę oryginalności.

Rozpocznij od umieszczenia dużych plastikowych bombek i świątecznych ozdób choinkowych bliżej konarów drzewa , a mniejsze ozdoby umieść na zewnątrz. Staraj się zachować równowagę i rozmieścić ozdoby równomiernie po całym drzewie. Duże wiszące ozdoby świąteczne w kształcie gwiazdek, bałwanów, reniferów lub choinek stanowią efektowny punkt centralny i nadają drzewu imponujący wygląd i tworząc klimat świąt.

A może duże figury ze światłem LED?

Ozdabianie domu na Boże Narodzenie za pomocą dużych świątecznych figur ze światłami LED to doskonały sposób, aby stworzyć efektowną i radosną atmosferę. Przede wszystkim zdecyduj, jakie figurki świąteczne chciałbyś umieścić na swoim podwórku lub przed domem, takie jak Święty Mikołaj do ogrodu , renifery czy świąteczna figurka świecącego bałwanka .

Wybierz figury, które pasują do ogólnego stylu dekoracji, jaki chciałbyś osiągnąć. Dzięki temu świąteczne ozdoby ustawione przed domem będą pięknie świecić w nocy , tworząc nastrojowy efekt. Lampki LED są energooszczędne i trwałe, co sprawi, że Twoje dekoracje zachwycą przez cały okres świąteczny.